RUK1608JR027CS
MFR.Part #
RUK1608JR027CS
JLCPCB Part #
C17563022
Description
-55℃~+155℃ 27mΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS