RC1005J161CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1005J161CS
JLCPCB Part #
C17558083
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 63mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS