RC0402F2672CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402F2672CS
JLCPCB Part #
C17551879
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 26.7kΩ 30mW Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS