MAX2902EGI
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX2902EGI
JLCPCB Part #
C17536999
Package
QFN-28(5x5)
Description
-40℃~+85℃ 1.22Mbps 2.7V~4.5V 25dBm 57mA 902MHz~928MHz QFN-28(5x5) RF Transceiver ICs