RU2012FR016CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RU2012FR016CS
JLCPCB Part #
C17471878
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 16mΩ 333mW Thick Film Resistor ±1% ±600ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS