RU1608FR016CS
MFR.Part #
RU1608FR016CS
JLCPCB Part #
C17463025
Description
-55℃~+155℃ 16mΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±600ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS