BSC072N04LDATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC072N04LDATMA1
JLCPCB Part #
C17446243
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 2 N-Channel 2.2V@30uA 20A 3.99nF@20V 40V 52nC@10V 65W 7.2mΩ@17A,10V TDSON-8 MOSFETs ROHS