SMAJ120A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMAJ120A
JLCPCB Part #
C173492
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 120V 147V 193V 1uA 2.1A@10/1000us 400W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS