BZT52C5V6S
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52C5V6S
JLCPCB Part #
C173435
Package
SOD-323
Description
1 Independent 1uA@2.5V 200mW 5.2V~6V 5.6V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS