RC1608F3161CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1608F3161CS
JLCPCB Part #
C17349127
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.16kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS