RCS1608F8R87CS
MFR.Part #
RCS1608F8R87CS
JLCPCB Part #
C17344082
Description
-55℃~+155℃ 100mW 8.87Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS