IKW30N60H3FKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKW30N60H3FKSA1
JLCPCB Part #
C17322737
Package
TO-247-3-1
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 1.38mJ 1.38mJ 165nC 187W 2.4V@15V,30A 207ns 21ns 38ns 600V 60A FS (Field Stop) TO-247-3-1 IGBT Transistors / Modules ROHS