EFM32TG822F16-QFP48T
MFR.Part #
EFM32TG822F16-QFP48T
JLCPCB Part #
C17309117
Package
TQFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.85V~3.8V 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 37 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH TQFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS