IPG20N06S4L11AATMA1
MFR.Part #
IPG20N06S4L11AATMA1
JLCPCB Part #
C17299884
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 11.2mΩ@17A,10V 2 N-Channel 2.2V@28uA 20A 4.02nF@25V 53nC@10V 60V 65W TDSON-8 MOSFETs ROHS