RC0603F1583CS
MFR.Part #
RC0603F1583CS
JLCPCB Part #
C17236360
Description
-55℃~+125℃ 158kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS