MAX8877EUK39
MFR.Part #
MAX8877EUK39
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uA 150mA 165mV@(150mA) 3.9V 30uVrms 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS