73WE6R018J
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73WE6R018J
JLCPCB Part #
C1730280
Package
2010
Description
18mΩ 1W Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±5% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS