73WE7R015J
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73WE7R015J
JLCPCB Part #
C1729024
Package
2512
Description
15mΩ 2W Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS