73WE6R013F
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73WE6R013F
JLCPCB Part #
C1728665
Package
2010
Description
13mΩ 1W Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS