ME6211A33M3G-N
MFR.Part #
ME6211A33M3G-N
JLCPCB Part #
C168807
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+150℃ 1 120mV@(100mA) 3.3V 500mA 50uVrms 60uA 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS