FNR8040S270MT
MFR.Part #
FNR8040S270MT
JLCPCB Part #
C168132
Package
SMD,8x8mm
Description
101mΩ 2.2A 2.5A 27uH Magnetic Shielded Inductor ±20% SMD,8x8mm Power Inductors ROHS