73WL6R016J
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73WL6R016J
JLCPCB Part #
C1698686
Package
2010
Description
16mΩ 1W 200V Current Sense Resistor SMD ±5% ±500ppm/℃ 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS