73WE4R012J
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73WE4R012J
JLCPCB Part #
C1697483
Package
1206
Description
12mΩ 750mW Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±5% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS