EKMQ160ELL153MM40S
MFR.Part #
EKMQ160ELL153MM40S
JLCPCB Part #
C1646927
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 15000uF 16V 18mm 2.3868A@100kHz 2000hrs@105℃ 40mm 7.5mm ±20% 插件,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS