16SVP330M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
16SVP330M
JLCPCB Part #
C128487
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12.7mm 16V 16mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 330uF 4.72A@100kHz Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS