ELBG350EC3672AM40S
MFR.Part #
ELBG350EC3672AM40S
JLCPCB Part #
C1603050
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 0%~+30% 18mm 35V 40mm 4A@100kHz 5000hrs@105℃ 6700uF 7.5mm 插件,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS