EGPD500ELL162MK40H
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EGPD500ELL162MK40H
JLCPCB Part #
C1601695
Package
Plugin,D12.5xL40mm
Description
-40℃~+135℃ 12.5mm 1600uF 3.144A@120Hz 3000hrs@135℃ 37mΩ@100kHz 40mm 50V 7.5mm ±20% 插件,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS