EMVE101ADA470MJA0G
MFR.Part #
EMVE101ADA470MJA0G
JLCPCB Part #
C1599537
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 10mm 10mm 2000hrs@105℃ 47uF ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS