EKMG250ELL152MK25S
MFR.Part #
EKMG250ELL152MK25S
JLCPCB Part #
C1596181
Package
Plugin,D12.5xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 12.5mm 1500uF 25V 25mm 5mm ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS