EKRG160ELL102MK13S
MFR.Part #
EKRG160ELL102MK13S
JLCPCB Part #
C1595779
Package
Plugin,D12.5xL13mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 1000uF 12.5mm 13mm 16V 515mA@120Hz 5mm ±20% Plugin,D12.5xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS