EKMA160ELL101MF07D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKMA160ELL101MF07D
JLCPCB Part #
C1595140
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 16V 2.5mm 6.3mm 7mm 97mA@120Hz ±20% 插件,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS