EKZN250ELL151MF11D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKZN250ELL151MF11D
JLCPCB Part #
C1592805
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 150uF 2.5mm 25V 6.3mm 7000hrs@105℃ 700mA@100kHz ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS