EKZN500ELL560MF11D
MFR.Part #
EKZN500ELL560MF11D
JLCPCB Part #
C1592802
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 180mΩ 2.5mm 280mA@120Hz 50V 56uF 6.3mm 7000hrs@105℃ ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS