ELXV350ETC560MFB5D
MFR.Part #
ELXV350ETC560MFB5D
JLCPCB Part #
C1592786
Package
Plugin,D6.3xL13mm
Description
13mm 2.5mm 2000hrs@105℃ 255mA@100kHz 35V 56uF 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS