EKMA160ETD470MF07D
MFR.Part #
EKMA160ETD470MF07D
JLCPCB Part #
C1592720
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 2.5mm 47uF 59mA@120Hz 6.3mm 7mm ±20% Plugin,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS