EKMG350EC3470ME11D
MFR.Part #
EKMG350EC3470ME11D
JLCPCB Part #
C1592704
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 11mm 162mA@100kHz 2mm 35V 47uF 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS