ELXY350ETC560MFB5D
MFR.Part #
ELXY350ETC560MFB5D
JLCPCB Part #
C1592183
Package
Plugin,D6.3xL13mm
Description
-55℃~+105℃ 109.2mA@120Hz 13mm 2.5mm 2000hrs@105℃ 350mΩ 35V 56uF 6.3mm ±20% Plugin,D6.3xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS