EKY-500ETC4R7ME11S
MFR.Part #
EKY-500ETC4R7ME11S
JLCPCB Part #
C1591799
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 2mm 4.7uF 5000hrs@105℃ 50V 5mm 88mA@100kHz ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS