EKMG6R3ELL221ME11D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKMG6R3ELL221ME11D
JLCPCB Part #
C1591501
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 11mm 210mA@100kHz 220uF 2mm 5mm 6.3V ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS