EGPA630ELL471ML20S
MFR.Part #
EGPA630ELL471ML20S
JLCPCB Part #
C1590364
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+125℃ 16mm 20mm 3000hrs@125℃ 470uF 63V 85mΩ@100kHz 895mA@120Hz ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS