ELXZ350ELL222ML30S
MFR.Part #
ELXZ350ELL222ML30S
JLCPCB Part #
C1590336
Package
Plugin,D16xL30mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 19mΩ 2.2575A@120Hz 2200uF 30mm 35V 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D16xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS