ELXY160ELL471MJ16S
MFR.Part #
ELXY160ELL471MJ16S
JLCPCB Part #
C1590041
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 16mm 412.5mA@120Hz 470uF 5000hrs@105℃ 5mm 84mΩ ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS