EKY-6R3ELL102MH15D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKY-6R3ELL102MH15D
JLCPCB Part #
C1589879
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 15mm 3.5mm 504mA@120Hz 6.3V 6000hrs@105℃ 87mΩ 8mm ±20% Plugin,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS