EKZE100ELL101ME11D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKZE100ELL101ME11D
JLCPCB Part #
C1589544
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 100mA@120Hz 100uF 10V 11mm 2000hrs@105℃ 2mm 300mΩ 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS