EKY-350ELL330ME11D
MFR.Part #
EKY-350ELL330ME11D
JLCPCB Part #
C1589480
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 2mm 33uF 35V 5000hrs@105℃ 580mΩ 5mm 84mA@120Hz ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS