EKZN800ELL470MHB5D
MFR.Part #
EKZN800ELL470MHB5D
JLCPCB Part #
C1589428
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+105℃ 11.5mm 3.5mm 47uF 620mA@100kHz 8000hrs@105℃ 80V 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS