EKMG350ELL221MHB5D
MFR.Part #
EKMG350ELL221MHB5D
JLCPCB Part #
C1589410
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 11.5mm 220uF 270mA@120Hz 3.5mm 35V 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS