EKY-500ELL152MLP1S
MFR.Part #
EKY-500ELL152MLP1S
JLCPCB Part #
C1586297
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 1500uF 16mm 3.15A@100kHz 35.5mm 50V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS