EKYB630ELL182MMP1S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKYB630ELL182MMP1S
JLCPCB Part #
C1586011
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 1800uF 18mm 3.57A@100kHz 35.5mm 63V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS