EGPA630ELL152MM35S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EGPA630ELL152MM35S
JLCPCB Part #
C1585627
Package
Plugin,D18xL35mm
Description
-40℃~+125℃ 1.734A@120Hz 1500uF 18mm 35mm 35mΩ@100kHz 5000hrs@125℃ 63V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS